Hello World!
This is a sample MyBB Plugin (which can be disabled!) that displays this message on all pages.


Mesaj Önizleme  Konuyu Gönder 
IC-E2820, ÇİFT BANTLI ARAÇ/SABİT TELSİZİ
Yazar Mesaj
TA7X
Kayıtsız


Mesaj: #1
IC-E2820, ÇİFT BANTLI ARAÇ/SABİT TELSİZİ


IC-E2820 ile GPS* ve D-STAR* dijital haberleşmeye hazır olun...!


Opsiyonel UT-123 ile D-STAR DV modu + GPS alıcısı özelliği

Opsiyonel UT-123 kartı ile telsiz, D-STAR DV modu (dijital ses ve data) ve GPS alıcısı yeteneklerine kavuşur. Anlık konum bilgisi, çağrı işareti ve 20 karaktere kadar mesaj, djital ses görüşmesi esnasında eşzamanlı olarak gönderilebilmektedir. Her hangi bir istasyondan çağrı alındığınızda, çağrı yapan istasyonun size olan uzaklığı ve yönü telsizinizin ekranında görünür.


Eş zamanlı alış kapasitli, geniş bant alıcı özelliği
IC-E2820 ile 118–549.995 ve 810–999.990MHz arasındaki bant, telsizinin ikili izleme yeteneği sayesinde eş zamanlı olarak dinlenebilmektedir. Bu özellilk aynı bant içerisindeki farklı iki frekans içinde geçerlidir.

Diversiteli alıcı özelliği
IC-E2820'nin arka panelinde bulunana iki adet anten konekötrüne bağlanan iki farklı anten vasıtası ile telsiz diversiteli alış özelliği kazanmaktadır. Alınan sinyal seviyesinin sürekli değişti mobil kullanımlarda, iki antenden alınan sinyaller sürekli olarak karşılaştırılarak, en kaliteli sinyal seçilir. Bu seyede çok daha iyi ses ve alış kalitesi elde edilir.


Kullanıcı dostu kullanım
93 × 28 mm boyutlarındaki geniş nokta-matriksli LCD ekran sayesinde cihazın grafik arayüzü çok geniş bir açıdan rahatlıkla okunabilmektedir. Ön suratta bulunan fonksiyon düğmesi sayesinde menüler arasında çok kolay bir çekilde dolaşılabilmektedir. Buna ek olarak, her bant için ayrı ayrı düzenlenmiş simetrik, ayar düğmesi ve tuşlar sayesinde, sezgisel olarak cihaz kullanılabilmektedir.Ayrılabilir kontrol ünitesi
Ana gövdeden ayrılabilen kontrol ünitesi sayesinde esnek kurulum sağlanır. Kontrol ünitesinin arkasında yer alan mıknatıslar sayesinde, istediğiniz metal bir yüzeye veya ana gövde üzerine rahatlıkla takılır. Bu sayede aracınızdan ayrılırken çok kısa bir sürede kontrol ünitesini ayırıp yanınıza alabilirsiniz. 3.4 metrelik uzatma kablosu OPC1663 sayesinde, kontrol ünitesini uzak noktalarda dahi kullanabilirsiniz.

522 adet hafıza kanalı
IC-E2820, 500 hafıza kanalı, 2 çağrı kanalı ve 20 tarama kanalı olmak üzere 522 adet hafıza kanalına sahiptir. Dinamik Hafıza Tarama (DHT) sistemi sayesinde hafıza, 26 grup, kanal isimlerine göre A'dan Z'ye alfabetik gruplara bölünür. Bu sayede çok kolay bir şekilde kanal seçimi yapılabilmektedir. Buna ek olarak grup tarama özelliğide mevcuttur.

Bant skop fonksiyonu
Bu özellik sayesinde dinlediğiniz frekansın etrafındaki frekanslar rahatlıklar izlenebilmektedir ve görsel olarak diğer istasyonların bulunmasına yardımcı olmaktadır.

09-11-2009 04:08 PM
Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Mesaj Önizleme  Konuyu Gönder 

Yazdırılabilir Bir Versiyona Bak
Bu Konuyu Bir Arkadaşına Gönder
Bu Konuya Abone Ol | Konuyu Favorilerine Ekle

Foruma Git: