Haberler

HaberlerYM7KA 'dan HaberlerCQ WW DX CONTEST CW   
CQ WW DX CONTEST CW

CQ WW DX CW CONTEST TC7S (JH4RHF)

Sabırsızlıkla beklenen Dünyanın en güçlü yarışmalarından ve en çok katılım oranı yüksek olarak kabul edilen CQ WW DX CW CONTEST  YM7KA Trac Trabzon Şubesi Kulüp İstasyonunda gerçekleştirildi. Kulüp İstasyonumuzun alt yapı sistemleri bu tip yarışmalar ve dx ler için her zaman aktif durumda olduğundan yüzeysel olarak sistem ve antenler gözden geçirilmiş, kontrolleri önceden yapılmıştır.

Bu yarışmaya JAPON ya dan gelen misafirimiz   JUN TANAKA (JH4RHF)  TC7S Çağrı işareti ile Single Op.All Band Hıgh Kategorisinde yarışmaya katılmış, bölgemizi ve Ülkemizi temsil etmiştir. Yarışmada tamamıyla  Trac Trabzon Şubemizin sistemleri kullanılmıştır. Sayın JUN sadece kendi özel mors maniplesini getirmiş Sistemle uyumlu hale getirilmiş olan N1MM yazılım programıyla yarışmayı getirmiştir.

 

Misafirimiz sayın Jun gerçekten profesyonelce çalışmış ,contest boyunca uygulamış olduğu disiplinli çalışma taktire değerdi. Sık Sık Pile-up yoğunluğunda gecen yarışmada Sayın Jun nefes almadan QSO lar yaptığını zaman zaman  1 dakika içinde 10 ile 16 arası qso yaptığını  gözlemledik. Kendisi ile yapmış olduğumuz diyaloglarda contest tecrübelerini bizimle paylaşmış ve özellikle kulüp istasyonumuzun geliştirilebilmesi üzerine uygulanabilir sistemler üzerine bize tavsiyelerde bulunmuştur.

Dr JUN Kendisine gösterdiğimiz ilgi ve misafirperlik   hoşuna gitmiş Trabzon dan mutlu ve dostluk dolu hatıralarla ayrılmışlardır. Ülkemizi tanıtıcı faaliyetlerinden ve Contest birikimlerini bizimle paylaştığı için kendisine ayrıyeten teşekkürleri borç biliriz.

Bir dahaki yarışmalarda ve organizasyonlarda görüşmek umuduyla .73,Trac Trabzon Şubesi.
Gönderen Yönetim, Salı, 02 Aralık 2014 03:38, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it
Bu safya 0.01325 saniyede 16 sorguyla oluşturuldu Design:TRAC TRABZON